دپوی کیوی در سردخانه‌های رامسر

جمعه 5 دی‌ماه سال 1393 ساعت 18:52

دپوی کیوی در سردخانه‌های رامسر   

مدیر جهاد کشاورزی رامسر گفت: طبق روال سنوات گذشته سردخانه‌های شهرستان در حال انبار و دپوی کیوی برای صادرات هستند.

هادی پادام در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، اظهار کرد: یکی از دلایل اصلی که کیوی را در این زمان در سردخانه نگهداری می‌کنند، تامین و تشکیل قند مورد نظر در این میوه است چرا که این امر به بازه زمانی سه ماهه نیازمند است و این مهم تا اواخر اسفند رخ می‌دهد.

وی افزود: در حال حاضر مشکلی از لحاظ تنظیم بازار و تامین مرکبات و کیوی در رامسر وجود ندارد. سازمان توسعه روستایی در حال حاضر مبادرت به خرید مرکبات کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی رامسر خاطرنشان کرد: منتظر ورود تجار و صادرکنندگان به بازار هستیم. معمولاً این مهم از اواخر اسفند تا اواخر اردیبهشت رخ می‌دهد. تاجران با حضور خود در این بازه زمانی مبادرت به خرید این محصول کرده و آن را به کشورهایی حاشیه خلیج فارس، ترکیه و آسیای میانه صادر می‌کنند.

وی با بیان اینکه هیاهو و سر و صدای رسانه‌ای در زمینه دپوی کیوی زیاد است، افزود: رفتار بازار در بازه زمانی 3 ماهه جاری به همین شکل است لذا چنین رفتاری از سوی رسانه‌ها چیزی جز ناراحتی برای مردم، دولت و کشاورزان و باغداران در پی نخواهد داشت، لذا می‌طلبد تا رسانه‌ها با سیاست و اطلاعات کافی در این زمینه برخورد کنند.

انتهای پیام

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد